Happehooldus eemaldab naha pindmised kihid, kiireneb uute rakkude paljunemine, suureneb naha niiskussisaldus, kiireneb kollageenrakkude paljunemine, poorides vâheneb vistrike ja komedoonide teke, hajutatakse pigmendirakkude paljunemist ühtlasemalt. Nahk nâeb välja värskem, siledam ja ühtlasema tooniga juba koheselt peale esimest hooldust,

PS! Happeoolduses kasutatav hape ei tekita naha punetust ega ketendust! Efektiivsema tulemuse saavutamiseks on soovitav teha hooldus kuurina vähemalt 4 korda!

Happehooldus muudab näonaha ühtlasemaks ning kel on aknest jäänud pisikesed augukesed või mügarikud nahale, siis aitab neid siluda näonahaga ühtlasemaks.

Kuidas happehooldus toimub?

Keemilisele koorimisele eelnevalt puhastatakse nahk väga hoolikalt. Soovitav on isegi enne happekoorimist teha läbi tavapärane puhastav näohoolduse protseduur – nii on happekoorimise mõju maksimaalne.

Konsulteeri kindlasti enne hooldusega alustamist kogenud kosmeetikuga, kes määrab kindlaks Sinu probleemi ulatuse ja sobivaima intensiivsusega hoolduse. Olgugi, et internetikaubamajades on müügil ka koduseks kasutamiseks mõeldud happeid, ei ole kodus näoga katsetamine kõige mõistlikum, kuna tagajärjed võivad olla ettearvamatud.

Kas happehooldus on valus või ohtlik?

Happehooldus ei ole valus ja sobib ka tundlikule nahale.

Kuni 24 tunni jooksul pärast protseduuri võib nahal esineda vähest punetust ja tundlikkust. Kui teostada glükoolhappe hooldust võib umbes 2.-3. päeva pärast hakata osades piirkondades nahk veidi ketendama, umbes nagu päikesepõletuse korral. Kestendust, kiskuvat tunnet ja kipitust saab leevendada nahka niisutades. Sõltuvalt hoolduse intensiivsusest ja naha eripärast võtab naha taastumine ja uute naharakkude teke aega orienteeruvalt 3-4 päeva kuni nädal.

Happega hooldust ei ole soovitatud raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

Kui Sul on esinenud ülitundlikkust hapete suhtes, informeeri sellest kindlasti kosmeetikut ning probleemide või küsimuste tekkides võta julgesti ühendust.

Mida peaks teadma?

Pärast happehooldust on nahk tavapärasest tundlikum ja seda tuleks kaitsta keskkonnamõjude ning päikesekiirguse eest. Päikese käes viibides tuleks kindlasti kasutada vähemalt SPF 30 tugevusega päikesekaitset.

Soovitav on pärast happehooldust mõne päeva jooksul vältida liigset higistamist ja suuri temperatuurimuutusi, näiteks trenni, sauna, päevitamist ja solaariumit, samuti pikemat õues viibimist väga külma või tuulise ilmaga.

Väga oluline on happehoolduse järgselt nahka põhjalikult niisutada, selleks sobivad hästi sügavniisutavad õrnad kreemid ja õlid, Matistavatest, pinguldavatest ja kuivatavatest kreemidest ning alkoholisisaldusega näohooldustoodetest tasuks ajutiselt loobuda.