Erinevad professionaalsed kosmeetikafirmad on just meeste nahale välja töötanud spetsiaalseid tooteid, millel mehelikumad lõhnad ja sobivam koostis. Näopuhastus meestele teostatakse seega spetsiaalselt meestele välja töötatud kosmeetikatoodetega. Ka poelettidelt võib leida üha suurenevat kosmeetikumide valikut, mille disain ei jäta kahtlustki, kellele need kasutamiseks mõeldud on.

Mehe ja naise naha erinevused

Meeste nahk on paksem, karedam ja tumedam kui naistel. Nahas leidub rohkem rasunäärmeid ning intensiivsema rasu eritumise tõttu on ka poorid laienenud. Keskkonna mõjutuste eest aitab meeste nahka kaitsta paksem pärisnahk ehk dermis, kus leidub rohkem elastiini- ja kollageenikiude, mis hoiavad naha niiskussisaldust, elastsust ja pingsust. Hormoonide toimingu tõttu säilib meeste nahk kauem noorena, kuid vananedes muutub kiiremini õhemaks ja vananemisilmingud on selgemalt märgata kui samaealistel naistel.

Laastavalt mõjuvad meeste nahale: alkohol, tubakas, ebatervislik toit, UV-kiirgus, temperatuurimuutused, keskkonna saastatus, konditsioneerid, liigne arvutikiirgus, magamatus ja strss. Eelpool nimetatud tegurid mõjutavad negatiivselt ka naiste nahka, kuid naised kasutavad korrapäraselt nahka kaitsvaid hooldus- ja jumestusvahendeid.

Nahka säästev raseerimine

Igapäevane habemeajamine võib meeste nahale mõjuda kosutava hooldusena või ärritava tüütu kohustusena, millega on võimalikult ruttu vaja ühele poole saada. Kui ühendada raseerimine kiire näohooldusega saab lisaks siledale lõule terve jumega pehme naha.

Meeste nahk ja hooldustooted

Meeste naha hooldamisel on suur osa habemeajamisel – kui seda tehakse igapäevaselt, on see suurepärane võimalus proovida erinevad tooteid, kuni leitakse oma lemmikud. See ajakulu, mis kaasneb 6-etapist koosneva habemeajamisega, vajab vaid ära proovimist, sest tulemus on seda ka tulevikku silmas pidades väärt.

Habe on meeste nahale looduslik kaitse. Sellisel juhul on põskedel ja laubal soovitav hoolduskreeme kasutada vastavalt vajadusele, nt ekstreemsetes ilmastikuoludes, vananemisilmingute vähendamisel jt.

Ka silmaümbruse nahale on meeste jaoks välja töötatud omad tooted. Koostiselt kergemad geeljad tooted sobivad hommikul tursete ja väsimuse leevendamiseks, kreemjamad tooted kuivuse ja joonekeste silumiseks.

Kui nahal esineb mõni tõsisem probleem (akne, veresoonelaiendid, miiliumid), võib abi otsida apteegist või kosmeetikakabinetist. Spetsialistid oskavad juba täpsemalt nõu anda, kas on vaja suunamist eriarsti juurde, või saadakse oma nõu ja jõuga esialgu hakkama.