Pediküür (ladina keeles pedis ‘jala’, cura ‘hool, hoolitsus’) on jalgade, eriti varbaküünte iluhooldus.

Pediküür on läbi aegade olnud väga populaarne teenus ilusalongis vaatamata sellele, et jalad on enamuse ajast aastas peidus sokkide, kingade või saabaste sees. Ilusad ja hoolitsetud jalad ning käed on iga endast lugupidava naise visiitkaardiks.

Pediküüri   protseduur koosneb jalgade leotamisest sooja vannis,koorimisest,  raspeldamisest, küünte lõikamisest, küünenahkade eemaldamisest, massaažist, kreemitamisest ja vajadusel lakitakse küüned kliendi poolt valitud lakiga. Pediküür annab jalgadele uue hingamise- eemaldab surnud naharakud, paksendid ja jalgu toidetakse ja niisutatakse põhjalikult. Massaaž aitab vabastada valede jalanõude põhjustatud pingetest.
Soovitav pediküüri intervall on 1-1,5 kuud.
Pediküür

Geellakiga pediküür

Geellakk on uusim saavutus naturaalsetele küüntele. Geellakk on püsilakk, mis ei kooru maha ja püsib nädalaid ja ei kaota oma läiget. Keratiini sisaldus muudab küüned vastupidavamaks. Lakk kuivab LED- lambi kaasabil.Geellakk eemaldatake salongis spetsiaalse lahusega.

Populaarsust on kogunud varbaküünte katmine geeliga e. geelpediküür, kuna suviseid lahtiseid jalanõusid kaunistavad hooldatud jalad ja varbad.
Varbaküüned kaetakse õhukese geelikihiga, mis katab ka defektid või konarused küüntel ja samas jätab väga loomuliku mulje. Seega aitab geelpediküür neid kelle varbaküüned on saanud kahjustada- murdunud, deformeerunud, vale kujuga või nurkadeta küüned saab geeliga ilusaks ehitada. Kuna varbaküüned ei kasva nii kiiresti kui sõrmeküüned siis püsib geel varvastel u. 6-8 nädalat. Kui varbaküüntel kasutada värvilist geeli jääb ära küünte pidev lakkimine ja tüütu küünelaki kuivatamine.Geelpediküür sobib suurepäraselt ka talviseks jalahoolduseks, sest aina enam käime talvel ujulates või soojamaareisidel kus hooldatud jalgadest ja ilusatest varbaküüntest ka rohkem rõõmu tunneme.
Soovitatav geelpediküüri intervall on 5-6 nädalat, et tulemus püsiks perfektne.
 
SPA pediküür
SPA pediküür on tõeline nauding. Jalgu leottakse soojas jalavannis, millele on lisatud kummelit, piparmünti, kanarbikku või teisi kuivatatud ravimtaimi. Paljudes salongides ja spades on see pigem meeleline hooldus, aga meil on meeleline ühendatud kasulikuga, sest me ei jäta jalgu korrastamata. Jalad kooritakse, raspeldatakse, küüned tehakse korda, masseeritakse ja kreemitatakse. Lisaks sellel tehakse jalgadele ka mask ning kliendi soovil lakitakse ka küüned. SPA pediküür on põhjalikult hooldav, toitev ja niisutav protseduur. Teie jalad tänavad teid! SPA pediküüri võib võtta vahel tavalise pediküüri asemel, et ennast hellitada või väga kuivade jalgadepuhul ka iga 1-1,5 kuu tagant.
 
Probleemsed jalad
Kõige sagedasemad probleemid on väga tugevad ja suureulatuslikud paksendid, paksenenud küüned, jalaseen või küüneseen, konnasilmad, sisse kasvanud varbaküüned ja lõhed.
Ärge jätke oma jalgu tählepanuta- jalgade olukord mõjutab kogu organismi- liigeseid, rühti, selgroogu jne!