Erinevad professionaalsed kosmeetikafirmad on just meeste nahale välja töötanud spetsiaalsete toodetega näohooldusi, millel mehelikumad lõhnad ja sobivam koostis. Ka poelettidelt võib leida üha suurenevat kosmeetikumide valikut, mille disain ei jäta kahtlustki, kellele need kasutamiseks mõeldud on.

Meeste nahk on paksem, karedam ja tumedam kui naistel. Nahas leidub rohkem rasunäärmeid ning intensiivsema rasu eritumise tõttu on ka poorid laienenud. Keskkonna mõjutuste eest aitab meeste nahka kaitsta paksem pärisnahk ehk dermis, kus leidub rohkem elastiini- ja kollageenikiude, mis hoiavad naha niiskussisaldust, elastsust ja pingsust. Hormoonide toimingu tõttu säilib meeste nahk kauem noorena, kuid vananedes muutub kiiremini õhemaks ja vananemisilmingud on selgemalt märgata kui samaealistel naistel.

Laastavalt mõjuvad meeste nahale: alkohol, tubakas, ebatervislik toit, UV-kiirgus, temperatuurimuutused, keskkonna saastatus, konditsioneerid, liigne arvutikiirgus, magamatus ja stress. Eelpool nimetatud tegurid mõjutavad negatiivselt ka naiste nahka, kuid naised kasutavad korrapäraselt nahka kaitsvaid hooldus- ja jumestusvahendeid.

Nahka säästev raseerimine

Igapäevane habemeajamine võib meeste nahale mõjuda kosutava hooldusena või ärritava tüütu kohustusena, millega on võimalikult ruttu vaja ühele poole saada. Kui ühendada raseerimine kiire näohooldusega saab lisaks siledale lõuale terve jumega pehme naha.

Õige habemeajamine koosneb 6 etapist:

1. etapp – puhastamine
Naha ettevalmistamiseks sobib kõige paremini soe dušš, mis muudab karva pehmemaks. Kui on vaja kiiremini läbi ajada, võib nahka niisutada sooja veega või kasutada kuuma käterätikut. Puhtale nahale pääseb lõiketera sujuvamalt ja nahalähedasemalt ligi.
Korra nädalas on soovitav kasutada koorivat kreemi, mis eemaldab surnud rakud ja aitab karval paremini välja tulla. Samuti hoiab see ära põletikulised vistrikud, mis tekivad sissekasvanud karvadest põhjustatud karvanääpsu põletiku tagajärjel.

2. etapp – vahutamine
Et takistada vee aurustumist nahalt, tuleb kasutada ohtralt rikkaliku niisutava toimega habemeajamisvahtu või –kreemi. Parima tulemuse saab kui kasutada lisaks vahupintslit, mis tõstab tänu kreemile habemekarvad püsti ning lõiketera saab neid võimalikult terava nurga all tabada. Enne kasutamist tuleb vahupintsel kuuma vee all niiskeks teha.
Alles nüüd on nahk habemeajamiseks valmis.

3. etapp – suund
Kergesti ärrituvat nahka tuleb raseerida karva kasvu suunas ehk ülevalt alla. Nii ei saavuta küll täiuslikult siledat nahka, kuid väheneb risk karvade sissekasvamiseks.
Raseerimist tuleb alustada näo külgedelt ja põskedelt, seejärel liikuda kaelale ning lõpetada ülahuule ning lõuaga. Põhjuseks ülahuule ja lõua jäigemad karvad, mis jõuaksid kauem kreemi toimel pehmeneda.

4. etapp – tera
Mida uuem on raseerimisel kasutatav lõiketera, seda parem jääb tulemus. Raseerimise vältel tuleb tera pidevalt kreemi- ja karvajääkidest kuuma vee all puhastada. Kui lõug on puhtaks saanud, tuleb ka lõiketera järgmiseks kasutuskorraks hoolikalt puhtaks teha.

5. etapp – turgutamine
Pärast raseerimist tuleb habemeajamisvaht- või kreem maha loputada ja nägu jaheda veega turgutada. Kui esineb nahaärritust või punetust, aitab rahustava ja taastava alkoholivaba tooniku nahale piserdamine.

6. etapp – kreemitamine
Igapäevaseks kasutuseks mõeldud kreemid tuleks valida vastavalt mehe nahatüübile (kuiv, rasune, kombineeritud, normaalne). Kreemi valikul tuleb arvestada ka nahal esinevate muutustega (laienenud veresooned, vistrikud, kortsud) ja aastaaegadega.

Meeste nahk ja hooldustooted

Meeste naha hooldamisel on suur osa habemeajamisel – kui seda tehakse igapäevaselt, on see suurepärane võimalus proovida erinevad tooteid, kuni leitakse oma lemmikud. See ajakulu, mis kaasneb 6-etapist koosneva habemeajamisega, vajab vaid ära proovimist, sest tulemus on seda ka tulevikku silmas pidades väärt.

Habe on meeste nahale looduslik kaitse. Sellisel juhul on põskedel ja laubal soovitav hoolduskreeme kasutada vastavalt vajadusele, nt ekstreemsetes ilmastikuoludes, vananemisilmingute vähendamisel jt.

Ka silmaümbruse nahale on meeste jaoks välja töötatud omad tooted. Koostiselt kergemad geeljad tooted sobivad hommikul tursete ja väsimuse leevendamiseks, kreemjamad tooted kuivuse ja joonekeste silumiseks.

Kui nahal esineb mõni tõsisem probleem (akne, veresoonelaiendid, miiliumid), võib abi otsida apteegist või kosmeetikakabinetist. Spetsialistid oskavad juba täpsemalt nõu anda, kas on vaja suunamist eriarsti juurde, või saadakse oma nõu ja jõuga esialgu hakkama.